پرش لینک ها
هزینه نوشتن کتاب

هزینه نوشتن کتاب

آنچه در این مقاله می خوانید:

 فرایند نوشتن کتاب

هر فرد زمانی که در یک حوزه تخصص کافی کسب می‌کند می‌تواند با نوشتن کتاب و انتشار آن دیگران را نیز در علم خود سهیم کند و همچنین برای خودش افتخاری رقم بزند. نوشتن و چاپ کتاب فرایند ساده‌ای نیست و برای تحقق آن نیاز به زمان و هزینه قابل‌توجهی است. نویسنده کتاب برای نوشتن اثرش نیاز به تمرکز و تلاش بسیار زیادی دارد؛ بنابراین هزینه معنوی که صورت می‌گیرد کمتر از هزینه مادی آن نیست. بااین‌حال بسیاری از افراد نسبت به قیمت کتاب معترض هستند و آن را بسیار بالا می‌بینند. اما با کمک خدمات حضور مدیا می‌توان این هزینه‌ها را به طور مؤثری کاهش داد. در ادامه هزینه‌ نوشتن کتاب و خدماتی که حضور مدیا برای کاهش قیمت آن ارائه می‌کند را بررسی می‌کنیم.

فرآیند نوشتن کتاب امر ساده ای نیست و یک نویسنده نمی تواند همه مراحل چاپ را خود انجام دهد.

 هزینه‌های فنی چاپ کتاب

برای نوشتن یک کتاب گام‌های مختلفی وجود دارد که نویسنده نمی‌تواند به‌تنهایی تمام آن‌ها را طی کند. چرا که او زمان کافی برای انجامشان ندارد و ممکن است تمرکزش برای نوشتن به هم بخورد و دوم اینکه تخصص موردنیاز برای انجام کارهایی چون صفحه‌آرایی، طراحی جلد، ویراستاری، اصلاح متن و ویرایش آن را ندارد. ازآنجایی‌که این کارها تخصصی هستند، سرمایه موردنیاز برای اجرا کردنشان نیز بالا است و در بین هزینه‌های اصلی قرار می‌گیرند.

 هزینه‌های تولید کتاب

پس از اینکه محتوای کتاب شما آماده شد، زمان تولید فیزیکی آن است. تولید کتاب شامل چاپ، بسته‌بندی و توزیع است که همگی هزینه‌های قابل‌توجهی دارند. برای چاپ و توزیع یک کتاب، نیاز به همکاری با انتشارات و شبکه توزیع مناسب دارید که این نیز هزینه‌های دیگری را به همراه دارد. باید دقت کنید که انتشارات شما باید منصفانه و دلسوزانه برای چاپ و برآورد هزینه‌ نوشتن کتاب شما برنامه‌ریزی کند؛ بنابراین به سمت دفاتر نشر معتبر بروید.

هزینه های چاپ کتاب هزینه های قابل توجهی است که به کمک حضورمدیا می توانید این هزینه ها را تا حد زیادی کاهش داد.

 هزینه‌های پس از تولید

پروسه هزینه‌ های انتشار کتاب هنوز ادامه دارد. پس از اینکه کتاب خود را چاپ کردید حالا زمان آن رسیده که به مخاطبان نشان دهید چنین کتابی وجود دارد و آن‌ها را برای خرید آن ترغیب کنید. هزینه تبلیغات نیز یکی از مخارج مهم و بالای این مسیر است. تبلیغات خوب می‌تواند فروش کتاب شما را چندین برابر بیشتر کند پس از بازاریابی کتاب غافل نشوید.

 انتشار الکترونیکی راهی برای کاهش هزینه‌ها

استفاده از انتشار الکترونیکی کتاب، یک میان‌بر عالی برای کاهش هزینه نوشتن کتاب است. با انتشار کتاب به‌صورت الکترونیکی، هزینه‌هایی مانند چاپ و توزیع حذف می‌شوند و نویسنده می‌تواند کتاب خود را به‌صورت آنلاین به خوانندگان عرضه کند.

انتشار الکترونیکی کتاب راهی برای کاهش هزینه های چاپ کتاب است

 حضورمدیا انتخابی مطمئن

ازآنجایی‌که حضورمدیا متشکل از یک تیم قوی و متخصص است؛ دیگر نیازی به این ندارید که برای چاپ کتاب خود به افراد مختلف مراجعه کنید و برای هر کدام هزینه بالایی بپردازید و ضمن تلف کردن وقتتان از نتیجه آن نیز مطمئن نباشید. حضورمدیا با گردآوری یک تیم متخصص و کاربلد صفر تا صد کارهای چاپ کتابتان را به‌صورت مستقیم انجام می‌دهد و به همین دلیل هزینه‌های نوشتن کتاب شما کاهش پیدا خواهد کرد. علاوه بر این حضور مدیا در مسیر تبلیغات و بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ نیز تخصص دارد و با فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مختلف و داشتن یک وب‌سایت پر مخاطب اثر شما را در معرض دید خریداران قرار می‌دهد و معرفی کامل و جامعی ارائه می‌کند.

امیر حسین فتحعلی زاده

دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی (ره) تهران

سایر مقالات نویسنده

linkedin-sfathiلوگوی ایتالوگوی اینستاگرام

 

پیام بگذارید

error: کپی رایت مجاز نیست!!!