پرش لینک ها

طراحی جلد کتاب و مجله

شما اگر بهترین اخبار، دقیق ترین مقالات، جذابترین گزارشها و محتواهای خبری را داشته باشید اما به درستی دیده نشوید، هیچ موفقیتی به دست نیاورده اید.

طراحی جلد کتاب و مجله

طراحی جلد کتاب ومجله متمایز از هرنوع طراحی، در زمینه‌های مختلف می‌باشد. یک طراح جلد کتاب باید ایده‌پرداز باشد و در اجرا و ترکیب‌بندی بسیار استادانه عمل کند و در بحث طراحی تمایز‌ها را به خوبی بشناسد و از آن بهره ببرد.
یکی از مهم‌ترین مسئله‌ها برای طراحی جلد کتاب و مجله شناخت تمایز‌ها و تفاوت‌ها در طراحی جلد است. امکان دارد کسی در زمینه‌های دیگر طراح فوق‌العاده ای باشد، مثلا طراح پوستر،بنر یا بیلبورد و…، اما توانایی طراحی جلد کتاب و مجله را به صورت ماهرانه نداشته باشد.

اهمیت طراحی جلد کتاب و مجله

طراحی جلد کتاب با طراحی‌های دیگر، شباهت‌های زیادی دارد و تفاوت‌هایشان نیز بسیار مهم است و نیاز به‌دقت و آگاهی در این زمینه می‌باشد. طراحی جلد مثل طراحی چهره نیاز به توجه، ریزبینی، مهارت و دقت فراوانی دارد.
اگر طراحی جلد کتابی ماندگار، به طراح سپرده‌شود، طرحی که سال‌ها مقابل چشم ما خواهد‌بود، باید به عناصر آن اهمیت بیشتری داده‌شود. جلد کتاب باید به‌گونه‌ای باشد که وقتی کتاب در دست گرفته می‌شود و جزئیات آن از نزدیک دیده می‌شود، مخاطب را برای خواندن کتاب ترغیب کند و بر سر ذوق آورد، همچنین از کیفیت ظاهری خوبی در طراحی برخوردار باشد.

طراحی جلد کتاب و مجله توسط گرافیست های برتر حضورمدیا انجام می پذیرد.

طراح جلد کتاب و مجله

هر نوع کتاب بسته به ژانر آن دارای مخاطب خاص خود است و طراح باید به‌این نوع جداسازی توجه کاملی نماید، طراحی جلد کتاب و مجله باید با توجه به محتوا به‌طور کاملا خاص طراحی شود و لازم است طراح با متن کتاب ارتباط خوبی برقرار‌کرده باشد.

هویت بخشی به کتاب

جلد هویتی است که به کتاب داده می‌شود و باید خواننده با دیدن جلد آن را احساس کند و به روح کتاب پی ببرد. در طراحی جلد، طرح سوالی بدون ابهام، برای خواننده موجب همراهی او با کتاب تا انتهای آن و دریافت پاسخ سوالش است که اجرای آن نشان از هنر طراح دارد.
جلد هر کتاب برای آن، نوعی سرنخ و نشانه است که طراح آن را به دست خواننده خواهد سپرد. از این رو بسیار اهمیت دارد که شما طراحی جلد کتاب و مجله خود را به چه کسی می سپارید.

حضورمدیا با داشتن گرافیست های با سابقه در زمینه طراحی جلد کتاب و مجله شما را برای رسیدن به این مهم یاری می نماید، در زیر می توانید با کلیک بر روی لینک زیر نمونه کارهای طراحان برتر حضورمدیا را مشاهده نمایید.

برای مشاهده نمونه کارها کلیک کنید.

error: کپی رایت مجاز نیست!!!