پرش لینک ها

آئین رونمایی از کتاب «ایستگاه هفتم»

کتاب «ایستگاه هفتم» بر اساس زندگی شهیدان «محمدعلی بایرامی»، «رضا مرادی علمداری» و «رضا امامی» شهدای نیروی انتظامی و «محمدحسین حدادیان» شهید بسیجی در آئین نکوداشت و اهدای یادگاری­هایی از این شهدا به موزه شهدا رونمایی شد .

به گزارش حضور­مدیا، سی ام بهمن ماه سال ۱۳۹۶ و در جریان اغتشاشی که در خیابان پاسداران تهران رقم خورد، سه تن از مأموران ناجا و یک بسیجی به شهادت رسیدند. این کتاب جزئیات این حادثه را که در خیابان پاسداران تهران به وقوع پیوست بیان می‌کند.

در مراسم رونمایی از این کتاب، سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و همچنین شهدای مدافع وطن و شهدای مدافع حرم گفت: اگر می‌خواهیم چله دوم انقلاب را براساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به پیش ببریم باید به شهیدان تأسی کنیم.

وی یادآور شد: شهیدان «محمدعلی بایرامی»، «رضا مرادی علمداری» و «رضا امامی» شهدای نیروی انتظامی و «محمدحسین حدادیان» شهید بسیجی، در جریان فتنه‌ای که به واسطه یک فرقه افراطی رخ داد، به شهادت رسیدند. این فتنه ادامه فتنه‌هایی بود که دشمنان از اول پیروزی انقلاب اسلامی آن را طراحی و اجرا کردند اما شهدا اجازه ندادند دشمنان به اهداف شوم‌ خود دست پیدا کنند.

سردار اشتری ادامه داد: با پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان فتنه‌های خودشان را در نقاط مختلف شروع کردند و وقتی از این راه به هدف نرسیدند جنگ هشت ساله‌ای را به ما تحمیل کردند که خواستارش نبودیم. حتی در مقطعی مدعی شدند ایران جنگ را شروع کرده است اما سازمان‌های بین‌المللی اعتراف کردند که صدام به کمک آمریکا این جنگ را به ایران تحمیل کردند.

وی اظهار کرد: دشمنان بعد از جنگ تحمیلی فتنه‌های مختلفی از جمله فتنه‌های ۷۷،۸۸،۹۶ و ۹۸ را برای انحراف انقلاب اسلامی از آرمان‌هایش طراحی و اجرا کردند اما با مقاومت مردم شکست خوردند.

سردار اشتری گفت: حضرت امام خمینی (ره) در زمان حیات پربرکت خویش با پشتیبانی مردم و از جان گذشتگی شهدا،کشور را در برابر موانع هدایت کردند و بعد از ایشان، مقام معظم رهبری اجازه ندادند به اهداف و آرمان‌های انقلاب لطمه‌ای وارد شود.

در بخش دیگر این مراسم،اوحدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تقدیر از خانواده‌های شهدا گفت:در هر یک از مقاطع انقلاب اسلامی با چالش‌هایی از طرف دشمنان مواجه بودیم که با حضور به موقع مردم و نیروهای مسلح کشورمان، این چالش‌های از بین رفتند و بعد از گذشت ۴۲ سال از پیروزی انقلاب اسلامی،کشورما در نهایت عزت و اقتدار به راه خود ادامه می‌دهد.

سردار عزیزی معاون نیروی انسانی نیروی انتظامی نیز ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای پاسداشت شهیدان از چاپ 15 عنوان کتاب،ساهت 51 قسمت مستند،3500 مصاحبه با خانواده‌های شهدا و … خبر داد.

??????????????

همچنین مجتبی جمالی تبار نویسنده کتاب ایستگاه هفتم اظهار داشت:

با توجه به اینکه شهادت این عزیزان در شب شهادت حضرت زهرا(س) صورت گرفته است، لذا سعی شده است تا بیان زندگی­نامه این شهیدان از زبان مادر این شهدای عزیز صورت بگیرد که اتفاقاً کار نگارش کتاب نیز در شب شهادت حضرت زهرا(س) صورت گرفت.

نویسنده این کتاب ادامه داد: در این کتاب سعی شده است تا از رویکرد جدیدی نسبت به دیگر کتاب­های شهدایی استفاده شود. در این کتاب ضمن بیان بخشی از زندگی­نامه شهدای این حادثه، سعی شده تا به دلایل وقوع چنین اتفاقی نیز پرداخته شود.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سیزده هزار شهید نیروی انتظامی، گفت: امیدورام تا بیش از پیش به این شهدای عزیز پرداخته و توجه شود.

در پایان این مراسم از خانواده‌های شهیدان «محمدعلی بایرامی»، «رضا مرادی علمداری» و «رضا امامی» شهدای نیروی انتظامی و «محمدحسین حدادیان» تقدیر و کتاب «ایستگاه هفتم» رونمایی شد.

 

 

 

 


گزارش این رویداد خبری را می­توانید در خبرگزاری­های زیر مشاهده نمائید:

پیام بگذارید

error: کپی رایت مجاز نیست!!!