پرش لینک ها
ابرکلمات (Wordle)
جستجو

معرفی 8 سایت رایگان برای ساخت ابر کلمات (Wordle)

آنچه در این مقاله می خوانید:

ابر کلمات (Wordle) چیست؟

برچسب ابر (Tag cloud)، ابر کلمه (word cloud)، ابر متن (text cloud) و wordle که همه آنها به یک چیز اشاره دارند. wordle صرفاً نمایشی از ابر کلمات است که در آن اندازه هر کلمه متناسب با تعداد دفعاتی است که در متن ظاهر شده است.
در اینجا نمونه‌ای از ابر کلمات (wordle) ایجادشده از بررسی هتل‌ها را مشاهده می‌کنید:

نمونه ای از ابر کلمات (Wordle)

گفتنی است که انسان‌ها تصاویر را در 13 میلی ثانیه تحلیل و پردازش می‌کنند و ابر کلمات را می‌توان راهی عالی برای شناخت و آگاهی سریع و ساده در یک نگاه دانست!

بسیاری از ابزارهای آنلاین وجود دارند که می‌توانید برای ایجاد ابر کلمات خود از آنها استفاده کنید که عبارتند از:

 1. MonkeyLearn WordCloud Generator
 2. WordClouds.com
 3. WordArt
 4. WorditOut
 5. EdWordle
 6. TagCrowd
 7. Jason Davies Word Cloud
 8. Tagxedo

آشنایی با ابزارهای آنلاین ساخت ابر کلمات (Wordle)

1. MonkeyLearn WordCloud Generator

سازنده wordle رایگان MonkeyLearn به هوش مصنوعی و الگوریتم‌های مرتبط پیشرفته مجهز است که می‌تواند به‌طور خودکار کلمات مرکب را تشخیص دهد، و همچنین کلمات توقف “مانند”، “و” “از”، “با” را حذف کند.

برخلاف سایر ابزارهای ابری کلمه، MonkeyLearn دارای یک رابط کاربری ساده، مدرن و بدون تبلیغات است که ایجاد و سفارشی کردن wordle خود را واقعا آسان می‌کند.

این سازنده Wordle رایگان نه تنها نتایج بسیار دقیقی ارائه می‌دهد، بلکه ایجاد ابر کلمات نیز با آن آسان است.

به سادگی متن خود را در MonkeyLearn آپلود و جایگذاری کنید، ابر کلمات خود را تولید و با تغییر فونت، رنگ، موضوع و مقدار کلمه سفارشی کرده و آن را با فرمت‌های با کیفیت بالا دانلود کنید. همچنین می‌توانید یک فایل اطلاعات خام را با کلیدواژه‌های برتر و امتیازات مربوط به آنها دانلود کنید، داده‌هایی که در ابزار ابری word نیز قابل مشاهده هستند.

MonkeyLearn  همچنین مجموعه‌ای از ابزارهای تجزیه و تحلیل متن را ارائه می‌دهد که به شما امکان می‌دهد اطلاعات بیشتری را از متن خود استخراج کنید.

2. Wordclouds

Wordclouds  همچنین یک ایجادکننده wordle آنلاین رایگان است که تجربه کاربرپسندی را ارائه می‌دهد. این ابزار برای رایانه‌های شخصی، تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها طراحی شده است. مانند بسیاری از ابزارهای ابر کلمات، شما به سادگی متن یا فایل خود را جایگذاری و یا یک URL برای ایجاد ابر کلمات اضافه می‌کنید.

Wordclouds  همچنین دارای یک گالری از نمونه‌های wordle است که می‌توانید از آنها به عنوان ایده استفاده کنید!

3. WordArt

این ابزار که در سال 2017 از Tagul به WordArt  تغییر نام داد، کار خود را به عنوان ایجادکننده ابر برچسب برای وبسایت‌ها با تمرکز بر برچسب‌ها یا کلمات کلیدی آغاز کرد. با گذشت زمان، بر روی تولید wordleهای  هنری تمرکز کرد که استفاده از آن حتی برای کسانی که هیچ پیشینه طراحی گرافیکی ندارند نیز آسان است.

این ابر کلمات که به طور گسترده توسط طراحان و کسانی که به دنبال ایجاد wordleهای هنری هستند استفاده می‌شود، ویژگی‌های کلیدی طراحی را ارائه می‌دهد. با WordArt شکل‌های زیادی نیز برای انتخاب وجود دارد و همچنین می‌توانید شفافیت طرح خود را تنظیم کنید. شما همچنین می‌توانید به وسیله این ابزار تصویر خود را به عنوان یک انیمیشن دانلود کنید!

4. WordItOut

با WordItOut شروع برای همه آسان است، این ابزار برای همه رایگان است و می‌تواند ابر کلمات را از عبارات، اسناد کامل یا صفحات گسترده ایجاد ‌کند. همچنین می‌توانید کلماتی را که می‌خواهید بسته به اینکه چقدر برای متن شما اهمیت دارند .در wordle خود بگنجانید، تغییر دهید یا حذف کنید.

علاوه بر این، می‌توانید کلمات خود را در وب‌سایت یا وبلاگ غیرتجاری خود جاسازی کنید که راهی عالی برای افزودن تصاویر سریع و حرفه‌ای است. به سادگی روی دکمه Embed  کلیک کنید، HTML را کپی کرده و در وبسایت خود قرار دهید.

5. EdWordle

EdWordle  یک ابزار ابر کلمه جدید است. با افزودن متن ورودی یا ویرایش کلمات موجود، به راحتی ابر کلمه خود را ایجاد کنید. راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید ابرهای کلمه خود را در EdWordle سفارشی کنید، اما اجازه دهید برخی از ویژگی‌های محبوب‌تر را مرور کنیم.

با این ابزار به‌ طور تصادفی می‌توانید کلمات را به هم بزنید یا آنها را جابه‌جا کنید. همچنین می‌توانید رنگ و فونت هر یک از کلمات را جابه‌جا کرده و تغییر دهید، آنها را حذف کنید و حتی کلمات خود را اضافه کنید.

تصاویری که با این ابزار ایجاد می‌کنید متعلق به شما هستند و می‌توانید هر طور که می‌خواهید از آنها استفاده کنید. آنها را به صورت pdf یا تصویر ذخیره کنید و از آنها برای گزارش‌ها و فیدهای خود استفاده کنید.

6. TagCrowd

TagCrowd  یک ابزار ابر کلمات آنلاین رایگان است که به شما امکان می‌دهد فراوانی کلمات را در متن تجسم کنید. به سادگی منبع متن خود را انتخاب کنید و متن را جایگذاری کنید، یک URL وارد کنید، یا یک فایل (حداکثر 5 مگابایت) را آپلود کنید.

هنگامی که wordle شما آماده شد، می‌توانید با تغییر اندازه فونت، اندازه ابر، حاشیه‌ها، بالشتک‌ها، رنگ پس زمینه و غیره شروع به سفارشی‌سازی آن کنید.

7. Jason Davies Word Cloud

Jason Davies Word Cloud   یک ابزار تجسم کلمه است که می‌توانید از آن برای ایجاد کلمات متقارن و هوشمند استفاده کنید. به لطف رابط کاربری آسان و الگوریتم‌های قدرتمند آن، می‌توانید با تلاش بسیار کمی به اطلاعات ارزشمندی دست پیدا کنید.

فقط متن خود را در ابزار قرار دهید و بر روی دکمه “Go” کلیک کنید. می‌توانید فونت، اندازه، زاویه، کمیت کلمه را سفارشی کنید و حتی انتخاب کنید که آیا می‌خواهید مارپیچ ارشمیدسی یا مستطیلی برای ابر کلمات خود داشته باشید!

8. Tagxedo

این ابزار برای ویژگی‌های اولیه رایگان است و بیش از 300 طرح رایگان را برای انتخاب ارائه می‌دهد.

Tagxedo  روی دسکتاپ کار می‌کند و برای استفاده از آن باید Microsoft Silverlight را نصب کنید. کروم از Microsoft Silverlight پشتیبانی نمی‌کند و سایر مرورگرهای محبوب مانند فایرفاکس و سافاری محدودیت‌های خاصی دارند.

چگونه یک ابر کلمات (Wordle) بسازیم؟

با مولد ابر کلمه Monkeylearn شروع کنید و wordles خود را با ایجاد کنید. برای ایجاد ابر کلمات خود فقط این مراحل را دنبال کنید:

 1. فایل متنی خود را جایگذاری یا آپلود کنید.
  مرحله اول آموزش درست کردن کلمات ابری
 2. بر روی دکمه Generate Cloud کلیک کنید. اکنون یک wordle خواهید داشت.

مرحله دوم ساختن ابر کلمات

 1. ابر کلمات (Wordle) خود را خود را با تغییر تم، فونت، کمیت کلمه و غیره سفارشی کنید.مرحله سوم ساختن ابر کلمات
 2. ابر کلمات (Wordle) خود را دانلود کنید. وقتی از wordle خود راضی بودید، می توانید آن را در تصاویر SVG و  PNG با کیفیت بالا دانلود کنید.

همچنین می‌توانید یک فایل CSV را با داده‌های خام خود (تعداد فراوانی و ارتباط) دانلود کنید.

فایل نهایی ابر کلمات

در عرض چند ثانیه، شما یک ابر کلمه آماده و سفارشی دارید که در یک نگاه، می‌توانید به راحتی موضوعاتی را که مشتریان اغلب به آن اشاره می‌کنند، پیدا کنید و به شما ایده‌ای در مورد آنچه برای مشتریان شما مهم است، می‌دهد.

آخرین نکته در مورد Wordles !

Wordles ‌ها چشم نواز هستند و مهم‌تر از همه، بینش سریع و ساده‌ای را ارائه می‌دهند.

آن‌ها به شما کمک می‌کنند کلمات یا موضوعاتی را که اغلب در داده‌های کیفی ظاهر می‌شوند، از بازخورد مشتری و نظرات گرفته تا ایمیل‌ها و … شناسایی کنید. آنها نه تنها به شما کمک می‌کنند تا از شر نویزهای ناشی از حجم زیاد متن خلاص شوید، بلکه به شما کمک می‌کنند تا بینش‌های ارزشمندی را بدست آورید که می‌توانید از آنها به عنوان نقطه شروع در کار تجزیه و تحلیل متن خود استفاده کنید.

چنانچه در مورد ابر کلمات سوالی دارید می توانید از طریق پیام ها در زیر این پست سوالات خود را مطرح نمایید تا در اسرع وقت کارشناسان حضورمدیا به سوال شما پاسخ دهند.

منبع: https://monkeylearn.com/blog/wordle

امیر حسین فتحعلی زاده

دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی (ره) تهران

سایر مقالات نویسنده

linkedin-sfathiلوگوی ایتالوگوی اینستاگرام

 

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
error: کپی رایت مجاز نیست!!!