پرش لینک ها

کوله پُر

نویسنده:

فاطمه فتوحی

مدیر هنری:

امیرحسین فتحعلی‌زاده

گرافیک داخلی:

مصطفی سروی قمصری

چاپ:

اول / 1401

تحقیق و مصاحبه:

موسسه فرهنگی هنری شهدای انتظامی

طراح جلد:

هادی فراهانی

شابک:

978-622-94278-4-2

تیراژ:

500

کتاب کوله‌پُر نوشته سرکار خانم فاطمه فتوحی است و روایت دلاوری سربازان شهید انتظامی می‌باشد. نشر رسانه‌قرن آن را منتشر کرده‌است.
درباره کتاب
این کتاب به‌داستان هایی از دلاوری‌ها و شجاعت‌های سربازان انتظامی 8 سال دفاع مقدس، ماجرای درگیری سربازان با ضد‌انقلاب، روایت سربازان انتظامی درمبارزه با اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر و سربازان انتظامی که در حوادث گوناگون به شهادت رسیدند، میپردازد.
روایتی از کتاب کوله‌پُر
تک‌پسر مرزبان! هنوز موعد سربازیاش نرسیده بود که دفترچه اعزام را داوطلبانه پر‌کرد. باید راهی زاهدان می‌شد و دو سال از عمرش را در منطقه حساس و مرزی کشورش می‌گذراند.
آن‌روز که به خانه آمد، خانواده را دور هم جمع کرد تا موضوع را با همه مطرح کند. با هر کلمه‌اش، نگرانی در وجود همه ریشه می‌دواند. پدر که از دلواپسی گر گرفته بود، بلند شد و سر علی داد زد: «مگه عقلت رو از دست‌دادی که میخوای بری تو دل خطر؟! »
مشخص بود پدر شدیدا مخالف رفتن برادرم است. او بعد از چهاردختر به دنیا آمده بود و جان پدر به جان او بسته بود. علی هم این رامی‌دانست، ولی نمی‌توانست از تصمیمش بگذرد. علی لیوان آبی را برای پدر آورد. دست‌های لرزان او را محکم گرفت و گفت: «پدرجان! دفاع از مملکت مثل نماز خوندن واجبه. اگه شما تونستید نماز نخونید، منم می‌تونم نرم! من باید برای دفاع از کشورم سربازی برم! شما هم لطفا با‌رضایت من رو راهی کنید تا خدا با لطفش نگاهمون کنه!

error: کپی رایت مجاز نیست!!!