پرش لینک ها

برگی که غوغا کرد

نویسنده:

زهرا علیزاده برمی

مدیر هنری:

امیرحسین فتحعلی‌زاده

گرافیک داخلی:

حضورمدیا

چاپ:

اول /تابستان 1401

تحقیق و مصاحبه:

زهرا علیزاده برمی

طراح جلد:

هادی فراهانی

شابک:

978-622-94278-6-6

تیراژ:

1000

روایت متفاوت و خواندنی از‌ زبان سرکار خانم طاهره سادات ‌طباطبایی نسب، همسر جانباز شهید یحیی باشی‌پور به‌بیان سبک زندگی خود که برگرفته ازتعالیم اسلامی می‌باشد و با مصاحبه و تدوین خانم زهرا علیزاده‌برمی جمع آوری ‌شده‌است و نشر رسانه قرن نیز آن را به چاپ رساند.
درباره کتاب برگی که غوغا کرد
داستانی است بی‌پیرایه از زندگی شهید یحیی باشی پور که در دفاع از آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی، از بذل جان دریغ نکردند و در کسوت فرماندهی انتظامی، هرگونه خطری را به جان خریدند وتا پای جان در راه دفاع از انقلاب و ارزش‌های آن حتی در جبهه‌های حق علیه باطل حضور پیدا کردند و ماندگار شدند.
جملاتی ازمتن کتاب
بار اولی را که به جلسه‌ای رفتم، خوب به یاد دارم. بعد از پایان سخنرانی از من خواستند تا برای افراد حاضر در جلسه صحبتی داشته باشم. با توکل به خدا از جا بلند شدم و رفتم پشت میکروفن و اینطور شروع کردم:
«بسم الله الرحمن الرحیم. طاهره طباطبائی هستم از شهرستان دامغان و با توفیق الهی با یک جانباز قطع نخاع به‌نام یحیی باشی پور ازدواج کردم و الان در مرکز توان‌بخشی زندگی می‌کنیم. خدا را شکر می‌کنم که به من این روحیه را داد تا چنین تصمیمی را بگیرم و به عنوان یک پرستار در کنار مردی باشم که بهترین سرمایه‌ی وجودی اش را در راه خدا و اسلام و این انقلاب داده است.
همانطور که می‌دانید، اسلام جهاد را بر زنان واجب نکرده است. با خودم فکر کردم فقط با این تصمیم می‌توانم در این انقلاب سهم بیشتری ایفا کنم و به ندای رهبرم، امام خمینی عزیز، لبیک بگویم.
اسم من طاهره بود؛ بعد از ازدواج، آقای باشی‌پور نام ندا را رو‌ی من گذاشت. به خاطر پاسخ دادن به ندای امام، مرا ندا نامید. ایشان همیشه می گوید: «تو برای من درّ‌ی هستی که از آسمون افتادی»
امیدوارم شما خواهران عزیزی که قصد ازدواج دارید، این راه را ادامه دهید و من که اولین نفر در شیراز هستم که با جانباز قطع نخاع ازدواج کردم، آخرین نفر نباشم و ...»

error: کپی رایت مجاز نیست!!!